arvustused sinine arvustused sinine retseptid sinine arvustused sinine retseptid sinine arvustused sinine

20/08/2013

Uut // Equa pudel


Ma olen vist juba mitmes postituses maininud, et vee joomine on minu jaoks suur probleem. Vahel möödub terve päev ilma, et ma ühtegi lonksu oleksin võtnud. Joon küll vahel mahla, aga see kindlasti ei asenda vett ja pealegi mõjub pidev mahla lonksamine halvasti hammastele. Kui nägin Liina blogis postitust Equa joogipudelist SIIN, siis olin kindel, et pean ka endale sellise toreda abimehe muretsema. 
equa
Justnimelt abimees see pudel on, sest need paar nädalat, mis olen koos temaga veetnud, on olnud mu elu veerohkeimad. 
Pudel on mul igal pool kaasas ja ka kodus panen ta alati nähtavasse kohta, et oleks meeles  aeg ajalt lonks võtta.
Kusjuures vastumeelsus vee suhtes on täiesti kadunud, see maitseb isegi päris hea. 
equa bottle
 Mulle meeldib, et pudelisuu on selline pisike, see teeb joomise eriti mugavaks kõndimise ajal või autoga sõites,
tilkagi ei loksu maha.
bpa free bottle
 Kork on parajalt suur ja sulgub hermeetiliselt, läbi lasknud ei ole see kotis kordagi. 
Riidest kinnihoidmise aas on ütlemata mugav, pudel kõlkus mul palavate ilmadega väljas käies pidevalt käe otsas, ei pidanud kotist alatasa teda taga otsima.
equa pudel
 Pudelit on hästi mugav pesta, sest suu on tal suur, kui mõlemad korgid eemaldada.
Pudeli võib vabalt ka nõudepesumasinasse pista. 
Miks see pudel üldse nii eriline on? Võiks ju lihtsalt poes müüdava veepudeli korduvkasutusse võtta. 
Viimasel ajal on mitmel pool juttu olnud ohtlikust kemikaalist bisfenoolist (BPA), mida kasutatakse plastpudelites ja -nõudes. Soojenedes hakkab see ohtlik aine jooki-toitu imbuma, tekitades muuhulgas vähki, hormonaalset tasakaalutust, südamehaigusi, diabeeti ning muutusi aju struktuuris. BPA kasutamine on nüüdseks keelatud lutipudelites ja ka suured ei pea muretsema, sest Equa pudelid on sellest kemikaalist priid.
equa bpa free

Kui tavaline vesi ära tüütab võib vee maitsestamiseks kasutada naturaalseid lisandeid. Siin tuleb jällegi kasuks pudeli suur suu, kõik mahub kenasti pudelisse, samas väike joomisava ei lase lisanditel suhu pudeneda. Proovige näiteks neid... 
vesi kui palku
Suvel on eriti mõnus pudelisse ka jäätükke lisada või miks mitte külmutatud marju.
Kümade ilmadega jällegi võib pudelisse valada sooja joogi, see kannatab kuni 100 kraadist kuumust. 


Kui palju vedelikku siis ikkagi keha vajab? Seda vist teavad juba kõik, et kui tekib janu, on juba hilja juua (siiski parem hilja, kui üldse mitte) keha on siis juba vedelikunäljas ja püüab meeleheitlikult märku anda - anna juuuuua! Tuhnisin veidi internetis ja paljud tervisliku toitumise leheküljed soovitasid seda valemit: joo päevas 39ml vett iga keha kilogrammi kohta. Kui ma kaalun 55kg, siis 39x55=2145ml ehk ümmarguselt 2 liitrit vett on minul vaja ära juua. See teeb umbes kolm ja pool Equa pudeli täit, mis tundub täitsa teostatav. Joomisega ei tasu liiale minna ega vägisi vett endale sisse kallata. Liigne vee tarbimine kurnab neere.

Sellest on palju räägitud ja kõik teavad, et vesi on vajalik kõikideks kehas aset leidvateks protsessideks, aga mõned faktid jäid mulle eriti silma, kui veidi netis ringi luusisin. 

Aju käsitleb veepuudust organismis stressina, energia tootmine ajus väheneb ja tekib väsimus, energiapuudus, depressiivne seisund. 
Joo piisavalt vett ja sa näed, kuidas su näonaha seisund paraneb tunduvalt. Naha veresooned avanevad ja toovad välistele naharakkudele uuenemiseks vajalikku toitu. Vesi aitab ka mürke väljutada, see tagab säravama ja puhatma naha. 
Vee joomisel vallanduvad samad õnnehormoonid, mis šokolaadi söömisel. 
Kui sind vaevavad pidevad peavalud või migreenihood võib see olla vähese veejoomise tagajärg.
Hommikul, pool tundi enne sööki joo klaas vett - puhastad organismi jääkainetest ja vanadest rakkudest.
Aju ei tee vahet, kas tal on nälg või janu, seepärast, kui sind vaevab pidev näljatunne, proovi klaasikese veega. Paljud lisakilod jäävad tulemata.  
Vähene vesi võib viia enneaegse vananemiseni. Rakud peavad pidevalt vaeva nägema, et n.ö. rämpsust  puhast vett toota, kui nad ei saa piisavalt puhkust, rakud hävivad ja uusi ei teki.
Paljud haigused on ravitavad ja ära hoitavad piisava vee tarbimisega - tasub proovimist. Näiteks aitab see ära hoida käärsoole-, põie-, ja rinnavähki. Võivad tunduvalt väheneda liigese- ja seljavalud.
Vee nappus võib viia juuste hõrenemiseni, organismil ei ole piisavalt vedelikku, et transportida vajalikke valke peanahani.
...
Kui palju vett teie päevas ära joote?
Kas tarbite poe või kraanivett?

Equa pudeli saab endale muretseda nende kodulehelt SIIT, hinnaga 9,95€ või Apteekonline poest SIIT, 8,77€ eest, kuid erinevaid disaine on sellel lehel tunduvalt vähem. Pudeleid on kahes mõõdus - 400 ja 600ml, minul on piltidel suurem variant.


p.s. pudel ei ole mulle Equa poolt saadetud.

Mõnusat taasiseseisvumispäeva!!!

20 comments:

 1. Nii tore postitus. Mitte lihtsalt pudelinäitus, vaid vajalikku infot kõrva taha panemiseks kuhjaga. :) Selle peale kraamisin oma Equa pudeli kohe kotist välja ja täitsin kraaniveega.

  Pudel mulle väga meeldib ja on suureks abimeheks. Välja minnes pistan selle alati kotti. Kahjuks selle kotis tarimisega on pudel kohati puha kriimuliseks kulunud, kuid joomist see ei sega.

  Mimosas blogi

  ReplyDelete
 2. Mulle ka need pudelid meeldivad ja näevad väga kenad ja joomakutsuvad välja, kuid siiski olen endale suutnud siiani kinnitada et üsna mõttetu promo neil tegelikult lihtsalt taga. Ise mingit BPA-d ei karda ja on siiani saadud ju hakkama tavaliste veedpudelitega ka. Kardangi et seda pudelit soetades oleks alguses võibolla suurem vaimustus aga hiljem jääks ta ikka kindlalt kuskile seisma sest mul pole lihtsalt seda viitsimist seda kaasastassimist endale külge harjutada. Kui kodust väljasolles joogujanu tuleb, ostan ikka poes pudeli vett ju. Ja isegi kui ka võtan kodust kaasa selle equaga, siis saab otsa ja ikka vaja kuidagimoodi kuskil täitsa - ikka ostad uue pudeli vett ja valad ümber?:D

  Lihtsalt et minu arvamus, et mingi ajutine fenomen hetkel. Läheb ajapikku üle ja jääb vaiksemaks. Hind ~10euri ka kallis päris paljudele tavainimestele siiski maksta pealtnäha kasutu asja eest tegelikult.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu kogemus näitab, et Eesti kraanivesi on nii okei tasemega, et sobib joomiseks küll. Nii et näiteks mina joon kraanivett ja kui tühjaks saab, siis leiab kuskilt selle wc ka, kus pudel uuesti täita. Ei ole veel kordagi poest ostnud ja sinna ümber valanud. :)

   Delete
 3. Kodus joon kraani vett, mis on Britta veefiltriga kannust läbi käinud. Tööl joon klassikalist "tünni" vett. Maal olles külma allikavett, mida aegajalt 5l pudelitega kaasa võtan. Korduvkasutan veepudeleid, ei hoia neid päikese ega kuuma käes. Usun, et Tallinna õhk juba on mürgine, seega veepudel pole väga hirmutav.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Piisab sellestki, kui pudel näiteks soojas autos tehasest poodi transporditakse. Aga muidugi, ei tasu üle ka selle kõigega pingutada. :) Lihtsalt hirmutab see, et lutipudelites on keelatud, meil ju naljalt midagi mürgist ära ei keelata, suured rahad on tööstustel mängus. :)

   Delete
  2. Ma kaaluks ostmist kui see maksaks mingi max 5€, et siis saab neid vahetada ja kui katki läheb, siis pole nii kahju. Hetkel tundub, et see toode on ülehinnatud, et omahind ei ole nii väga suur ikkagi. Nad võiks teha, siis mingi 5L veepudeleid ka, millega saaks a'la allikavett transportida, siis on kindel, et vahepeal mingit "mürki" ei tule vee sisse, kusagilt mujalt "tava" pudelist.

   Aga pudel on muidu kena, oleks nõus jooma sealt seest küll :)

   Delete
  3. Loodame, et kui on nõudlust, tekib ka rohkem tootjaid ja hind langeb. Seda ära küll karda, et pudel katki läheb, see on hullult kõvast plastikust. :)

   Delete
 4. Kõik räägivad sellest imelisest pudelist ja pikemat aega juba kaalun kas osta või mitte. Veejoomis harjumus on mul õnneks olemas. :)

  ReplyDelete
 5. Väga kasulik postitus, enamik asju teadsin juba isegi, kuid selline teema väärib pidevat ülekordamist :) Vett (automaadivett) hakkasin regulaarsemalt jooma siis, kui alustasin tööd oma praeguses kohas, ehk siis 6 aastat tagasi. Joon tavaliselt ca 1L puhast vett päevas, kui olen tööl. Kodus ununeb veejoomine mõnikord ära ja siis on keha mu peale kuri :) Nii nagu iga (hea) asjaga tuleb tegelikult ka vett tarvitada mõistlikuse piirides. Nagu sa isegi ütlesid - janul ei maksa tekkida lasta, kuid liigne vee tarvitamine on ka kurjast :) Ma ei suudaks ettegi kujutada, et tarbiksin päevas 2-2,5L puhast vett! ning veel lisaks tahaksin ju ka juua kohvi/teed/mahla. Mingi osa veest saab ka toidust tegelikult!
  Üldiselt püüan pudelivee (ja eriti suhkrurikka maitsevee) ostmist vältida ning joon väga hea meelega kodust kraanivett :)

  ReplyDelete
 6. Mina küll kasutan seda pidevalt ning olen tänulik, et tänu reklaamile selle leidsin. Kui on valida, kas ma tassin suvalist pudelit loengusse kaasa, mida ma kodus täidan, või ma tassin lahedat ja rõõmsavärvilist ning vähivabat pudelit kaasas ja olen sellega eriline. ? :D

  ReplyDelete
 7. Mind ka nii pikalt see pudel ahvatlenud. Muidu ma elu sees pole kraanivett armastanud ega üldse vett, aga nüüd rasedusega on küll meeletu janu justnimelt puhta vee järele tekkinud. :D
  Paraku korteris mul vesi üsna kehva maitsega, nii et puhast joogivett pean siiski poest ostma. :(

  ReplyDelete
 8. Sellest pudelist kuulen isiklikult esimest korda, kuid endale on silma jäänud KOR-i pudelid, mis on vahva disainiga kuid üldiselt väga sama põhimõttega vist.. https://www.facebook.com/KORWaterEesti?fref=ts :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vaatasin isegi neid, kuid korgid tundusid siiski kuidagi ebamugavad olevat. :)

   Delete
 9. Mina olen EQUA pudelit kasutanud juba 4 kuud ja sellest on saanud asendamatu aksessuaar nagu rahakott või juuksehari (ja isegi kui ma neid viimaseid asju kaasa ei võta, siis oma pudelit maha ma ei jäta). Nagu Pille-Riinu artiklist võib lugeda, haarasin ka mina ennem mõne snäki kui jõin vett. Enam seda probleemi pole. Joon tihedalt vett ja täidan oma veepudeli vähemalt 4 korda päevas. Varem ostsin ma väga tihti mingi joogi, kas vee või limonaadi või mahla. Tihti just suhkruga jooke, kuna olen suur magusasõber. Ei pea pikalt peatuma sel kohal, kui "head" need kehale on. Ma täiesti nõustun sel kohal, et EQUA pudel hind võiks väiksem olla, samas on see ennast kindlasti ära tasunud, kui hakata mõtlema, palju ma oleksin ühekordsetest pudelitest jooke ostnud. Ja situatsioon, kus ma olen pidanud suurest pudelist vett ümber valama oli reisil, rohkem pole midagi sellist ette tulnud. Pudeli 0,6 l suurus on just täpselt paras (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ära tasub see pudel ennast kindlasti, on ju tõesti mõttetu maksta poe vee eest, mis pealegi on küsitava väärtusega ja iga kord ka veel taara eest, sedagi ei vii alati hiljem kokkuostu. :) Loodan, et mu pudel peab kaua vastu, kodulehel kirjas, et see peaks muutumatuna püsima vähemasti 10 aastat. :)

   Delete
 10. Mina tarbin kraanivett enam jaolt!Kui tuleb gaasivee isu siis ostan värska pudeli vett või Borjomi :).Ei teagi palju vett päevas joon 1.5 liitrit kindlasti.Kui organism nõuab olen kraani ääres ja joon päris usinalt :)

  ReplyDelete
 11. Pärnus joon kraanivett ja Tallinas läbi filterkannu. Olen juba aastaid oma pudelit kaasas tassinud ja sellega harjunud, siiani on mul olnud ilusad Nike topsid aga nende ava on küllaltki suur ja valasin pidevalt endale peale, ka kork oli üsna kobakas ja võttis kotis ülearuselt ruumi. Oma uue EQUA-ga olen ülirahul, hea ava et juua ja ei võta kotis ka palju ruumi :)

  ReplyDelete
 12. Mulle väga meeldib, et oled järjest rohkem sellist toredat infot postitustele lisama :) Näiteks siin siis need erinevad faktid vee ja selle tarbimise kohta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, mõtlesin, et tuhnin netis veidi, hakkas huvitama, et palju siis ikkagi peaks jooma. :)

   Delete
 13. Ka mina joon väga vähe vett. Kuidagi ei kutsu jooma, kui janu ei ole. Ja nüüd mõtlen ise ka selle pudeli ostu peale :) Aitäh hea mõtte eest :)

  ReplyDelete

ShareThis