arvustused sinine arvustused sinine retseptid sinine arvustused sinine retseptid sinine arvustused sinine

22/12/2015

Kodu // Meie jõulukaunistused

christmas decotations
Eile Selveri juures kuusepuud auto poole tassides täitsa naersime, sest no tõesti, õues oli kümme kraadi sooja, õhk oli kuidagi nii soe ja tuulevaikuses oli tunne, justkui jalutaks mõnel jahedamal suveõhtul poest koju, no nii muuseas paarimeetrine kuusepuu järel lohisemas.
Ma kuni viimse hetkeni ikkagi lootsin, et mingigi lumekirme enne jõule maha tuleb, aga ei miskit. Täna hommikul algas talv ja minu silmad ei ole peale paari lumehelbe, mis paar nädalat tagasi akna taga liuglesid, muud lund näinud.
Ma loodan, et see taevasse jäänud lumi ühel hetkel kõik korraga maha ei saja, mitte, et mul selle vastu midagi oleks, aga emast oleks natuke kahju, kes peaks siis igal hommikul auto lume seest välja kaevama. :) Jääb mul sellel aastal vist see lumememm tegemata ja peaaegu, et ka kõik teised asjad, mis ma paar postitust tagasi kirja panin. Oma väljaväänatud jalaga olin sunnitud nädala diivanil veetma ja ka nüüd, sellel viimasel jõulunädalal ei ole ma saanud eriti ringi käia - tegemata jäid mul nii piparkoogid, kapikoristused, käimata jäi Raekoja platsil kuuse juures, juuksuris, kaubanduskeskustest pidžaama ja susside otsimisest rääkimata. Eile ikkagi natuke lonkasin ringi ja ostsime mõned hädavajalikud asjad, et jõulud ikka peetud saaksid, nagu pakkepaber+pael, laudlina, kuusk ja kuusejalg. 
christmas tree decorations diy
Kõige tähtsam ja selle üle olen kõige rõõmsam ka - KUUSK! Ma ei suuda selle imetlemist lõpetada ja kuidagi nii naljakas tunne on teda vaadates, no ma tean küll, et taimed on elus, aga ei ole sellele kunagi eriti mõelnud, kuid eile temaga koos koju sõites oli küll selline tunne, et auto tagaistmel on keegi elusolend ja praegu kuuske vaadates on see nurgas seistes samuti justkui mõni vaikne külaline, kes toas toimuval silma peal hoiab. Ma ei mäletagi, millal meil viimati päris kuusk oli, ma pakun, et äkki saab juba kümme aastat. Kuidagi nii kahju oli alati lõpuks kuusekesest, kes kuivas ja okastest ilma jäi, nii see kunstkuusk sai muretsetud ja olime temaga lõpuni väga rahul ja õnnelikud, aga kuna ta oli ikkagi päris jurakas isegi kokkuvolditult, siis kolimise käigus otsustasime temast siiski loobuda (tean, et ta elab õnnelikult mu emme juures edasi) ja ma tundsin, et nüüd on aeg jälle päris kuuselõhn majja tuua. Me leidsime Selveri juurest müügiplatsilt nii ilusa tiheda kuuse, et ise ka ei uskunud. See on lihtsalt nii perfektne, et kuigi esialgu panime talle ka tuled külge, siis võtsime need ruttu maha, sest kuigi need olid imetillukesed, siiski tõmbasid tema ilult liialt tähelepanu ja ei andud suurt midagi juurde. Ideaalselt sobivad talle hoopiski valged"lumepallikesed", mis eelmises elus olid eBay´st tellitud lambikeste kateteks ja mille ma kogemata ära lõhkusin. Kuigi ma ei hoia mitte kunagi alles katkiseid asju, siis miski sundis mind neid niidist pallikesi kapi tagumisse otsa sutskama ja oma aega ootama. Sidusin neile kuldsed niidid külge ja hoplaa, ehted olemas.
Nagu arvata oligi, laseb Dexter alumistel kuuseokstel endale hea maitsta. Ka on tema jaoks äärmiselt maitsev kuuse jalas olev vesi, ta on selle juba mitu korda tilgatumaks joonud. Kuuselimonaad.
smooth fox terrier
Seda ma ei julge rääkidagi, et minu paberist jõuluehete meisterdamine lõppes ühe niruse väikese kuusekesega, noh, olgu rääkisingi välja. Plaanisin nimelt terve puu isetehtud valgete paberist ehetega kaunistada. Ma ise ka ei uskunud, kui halb käsitööline ma olen. Peale nelja ehte meisterdamist olin ma omadega nii läbi ja tüdinenud, et mitte miski ei oleks mind suutnud sundida tervet kuusetäit ehteid valmis vorpima. Kummaline, kuidas meisterdamisoskused ja -tahe võivad ajaga täiesti kaduda. Lõpuks viskasin teised kolm ehet sootuks minema, ma isegi ei suuda praegu meenutada, mis asjad need olid. Kuuseke mulle isegi täitsa meeldib, seda oli teistega võrreldes ka kõige lihtsam teha, ei mingit voltimist ega liimimist, klõps klammerdajaga ja valmis.
Kutsuga lumekuuli soetasin mõned aastat tagasi Kaubamajast. Seda käes keerutades mõtlen alati oma kalli Tartu sõbranna peale, sest kinkisin temale samasuguse, me oleme mõlemad koerte järele hullud. Eriti selliste üksikute, lumetormis seisvate koerte järele. :)
snow ball
Hästi hea meel on mul selle kuusejala üle. Ma ei olnudki enne valget kohanud ja minu meelest sobib see meie skandinaavialikult minimalistlikku kuusekest hoidma väga hästi. Jalg on soetatud Maksimarketist, saadaval on ka punane variant.
christmas presents wrapipng
See hiirekesega mängutoos on mulle nii armas. Selle kinkis mulle aastataid tagasi jõuludeks mu armas vanaema, need on minu esimesed jõulud ilma temata. Aga tean, et vanaema ei tahaks, et ma jõulude ajal kurb oleksin, seepärast keeran tihedasti selle hiirekese üles ja naeran, sest Dexter teeb selle muusika peale nii koomilist nägu.
christmad decor
Jõulusokk on meie peres juba umbes kümme aastat tühi, aga no tore mälestus ikka ja leiab alati oma koha akna küljes.
christmas sock
Minu eelmine hüatsint  rõõmustas mind oma imelise lõhna ja kaunite valgete õitega päris tükk aega, aga ma ei saanud ikkagi isu täis ja ostsin eile Maksimarketist uue. Nii tore on igal hommikul vaadata, kuidas jälle on lill natuke pikem ja mõni õis lahti. Valge poti ostsin juurde Prismast.
Jõulutähest kirjutasin pikemalt SIIN.
christmas star
hyacinth
Kui ma ainult saaksin seda lõhna edasi anda... Selle nii imeliselt ilusa ja samas lihtsa küünla kinkis mulle jõuludeks ema ja see on minu jaoks ideaalne küünal. See lõhnab täpselt nagu jõulud, mitte liiga läägelt, vaid tagasihoidlikult ja sama tagasihoidlik, kuid šikk näeb see ka välja. Karp on samuti imeilus. Kui kellelgi on veel mõni jõulukink ostmata, siis selle armsa küünla leiab Hemtex´ist.
hemtex
Ka selle imearmsa linnukese-salvrätihoidja sain sel aastal jõulukingiks emalt. Ma ei tea, kuidas ta nii toredaid asju leiab. Uskumatu, aga see kujuke on pärit Konsumist. Ma olin nii kaua endale ilusat salvrätihoidjat otsinud, lausa aastaid, nüüd on nendel otsingutel lõpp.
Mandariinid pole muidugi mingi jõuludekoratsioon, aga need annavad nii mõnusa jõulutunde, et kauss peab alati täis olema.
christmas nuts
Samamoodi nagu mandariinide mugimine, käib jõulude juurde ka pähklite krõbistamine. Eelmisel aastal sain emalt kingiks selle toreda lumememme, kuhu sobivad jõulupähklid ideaalselt.
holiday decorations
Ma ei teadnud enam, kuhu joosta või noh longata, jõululaudlina otsima ja jõud sai Prismas otsa ning võtsime sealt suvalise punase kaasa. Tahtsin küll valget mingit sorti kuldsete kaunistustega, aga sealt, kus ma arvasin, et võiksin sellise leida, ei leidnud ja las siis olla toredalt jõulupunane. Pildistamise lambid tõid laudlina mustri kuidagi eriti välja, tegelikult pole seda üldse näha ja lina on lihtsalt tavaline punane. Ma ausaltöeldes poes ei märganud üldse, et sellel mingid lilled peal on.
christmas table
Köögirätikud (2 tk. pakis 3€) haarasin kaasa H&M´ist. Kuigi mulle selline ülepingutatud dekoreerimine eriti ei istu, noh, et nõudepesulapp jõulude ajal on ka kuusekestega, siis ostsime need ikkagi ära, sest köögirätikuid oli niikuinii vaja ja hind oli ka muidugi ulme. Tegelikult otsisin sealt hoopiski jõulupatju, aga neid, mida soovisin ei olnud enam ja ongi hea, oleks ehk asi liiga kirjuks kiskunud.
h&m eesti
Jõulutaat ja -memm on meil olnud samuti ilmatuma kaua. Äkki juba viisteist aastat või rohkemgi? Kunagi sai need Anttilast tellitud, mis oli tol ajal pea ainus koht, kus leidis ilusamaid jõuluasju. Pipra- ja soolatoosina, kes nad tegelikult on, ei ole nad meil kunagi kasutuses olnud, seisavad ja kallistavad köögis niisama.
jõulud
See jõulupärg on samuti aastaid tagasi Anttilast tellitud, õunad, käbid ja linnukesed panin ise külge.
jõulupärg
Anvendikalender on mul Transformerite fännile kohase kujundusega. Tühjaks süüa tuleb see küll tagantjärgi, sest unustasin ta nädalaks koju, kui Tartus jalga käisin ravimas. Midagi on lahti ka mu magusaisuga, mis on muidugi igati tervitatav, aga noh, mitte eriti hästi ajastatud.
transformers
Magamistoas on jõuluhõngulisust üsna vähe.  Öökapil on mul Yankee Candle vahukommilõhnaline küünal. Ma olen täiesti uskumatu! Sain küünla kingiks juba kaks aastat tagasi ja põletanud olen seda vaid paar korda. Peale jõule pakin ta alati jõuluasjade karpi ja no tegelikult on täitsa tore teda igal jõulul uuesti nuusutada, tekitab sellise nostalgilise tunde. Küünal lõhnab nii kõvasti isegi ilma põlemata, et ma tunnen alati magama jäädes seda magusat lõhna öökapilt. Ja unenäod tulevad ka magusad. Kuigi mitte alati.
yankee candle
Halensist saadud tulukesed panin rippuma ruloo külge, mis pole küll parim koht, aga kuniks mul veel suurt peeglit magamistoas pole, kuhu plaanin need riputada, siis seniks annavad nad seal mõnusa hubase valguse. Neid ma kindlasti jõulukarpi ei paki, mulle meeldivad need kuulikesed toas aastaringi.
halens eesti
Kunstluuderohi kolis pühadeks jõuluümbrisesse ja Lindt´i mõmmi ootab, millal mu magusaisu naaseb.
lindt eesti
Selle jõuluvaibakese tikkis mulle mu ema, kui ma olin päris tilluke. Mulle on selle iga piste ja pärlike pealuu sisse sööbinud. Ma ei mäleta, kui väike ma selle valmimise ajal olin, vist ei käinud veel kooliski, aga mul on hästi meeles, kuidas see linik valmis, istusin ise ninapidi juures.

   Lapse tuba on meil samuti väga tagasihoidlikult kaunistatud, sest toa elanik viibib kodus väga harva, ta on meil nimelt ajateenija. Aga mõned lapsepõlvemälestused otsisime siiski välja. Väike kuuseke on tema toas olnud nii mitmel jõuluajal, et enam ei mäletagi mitmel. Sobivat ümbrispotti ei ole ma sellele ikka veel suutnud muretseda, lillelise bordüüriga just eriti hästi ühe noormehe tuppa ei passi.
little christmas tree
Jõuluvanakujuke on aastatetagune kingitus vanavanaemalt ja väike pildike meie eelmisest kutsust, viiner-Rikist, kus ta veel päris kutsikas, otsitakse samuti igal aastal välja, et ta meiega koos saaks olla. Nii naljakas, kui selle pildi kastist välja võtsin, siis Dexter nuusis seda tükk aega ja selline tunne oli, justkui Riki oleks teatepulga talle üle andnud, et nüüd oled sa juba suur kutsu ja hoia perel minu eest silma peal. Eelmistel jõuludel oli Dex ju veel päris pisike nelja kuune kutsuke.

Kingipaki paberi soetasin sel aastal Bauhofist ja kuldse paela Maksimarketist. Tulid sellised lihtsad, aga toredad pakikesed.
jõulukingid
Me nüüd teiega vist enne jõule enam ei kohtu, paar päeva ongi ainult jäänud ja need tuleb pühendada kodu kraamimisele ja toidu pärast poes trügimisele. Olge siis tublid ja võtke aega ka lihtsalt puhkamiseks ja pühademeeleolu nautimiseks, kiires saginas võib see hoopiski ununeda.
Toredaid pühi kõigile! :*
fox terrier
 Tänaseks kõik, loodan, et meeldis!

13 comments:

 1. Nii tore lugemine ja vaatamine oli! Anttila mainimine on ikka tõsine oldschool laks kuidagi :D
  Mul tekkis jällegi küsimus, et see pilt, kus on Yankee küünal, kust see lillepott on saadud? Nii ilus lihtsalt! Ja seal sees on kunstlilled, eks? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lillepoti tõi ema mulle kunagi ühelt Helsingi kirbukalt. Roos on kunst jaa, selle ostsin mitu aastat tagasi Selverist. :)

   Delete
 2. Kingitused näevad ikka väga armsad välja ja no kuusk! Nii lihtne ja ilus :)

  ReplyDelete
 3. Lugesin seda postitust, kerisin ja lugesin ja môtlesin: palun ära saa veel otsa, palun ära saa veel otsa :D Nii tore ja huvitav oli lihtsalt. Sul on hea maitse ja kôik asjad meeldisid mulle kaaa :) Eriti kihvtid olid vanaema kingitus (mis minu arust ongi kôige väärtuslikum. Mina olen ka väga väga ônnelik nt oma vanavanaema kristallkausi ja ehete karbi üle) ja ema erinevad kingid. Ja no see eelmise kutsu pilt - niiiiii armas lihtsalt, et te iga jôulud selle välja vôtate. Aaaah, mulle nii meeldis see postitus... jälle :D

  Igal juhul, ilusaid jôule Teie perele!!! :)

  PS! Kuusk on mega ilus ja kuuse jalg üli vinge!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii suur aitäh, imearmas kommentaar! Sulle samuti ilusaid pühi! :)

   Delete
 4. Ma saan täiesti aru, mida sa mõtlesid, kui kuusest kirjutasid. Me tõime kuuse juba eelmisel pühapäeval tuppa ja ma ei väsi selle imetlemisest. Kuna olen jõulude ajal alati vanemate juures, siis pole viimased aastad endale kuuske toonud, aga sel aastal õnneks tõime ja nüüd ta siin ilutseb. Jõulud on imelised, kauneid jõule!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, ma ei kujuta ette, et praegu oleks mul nurgas see plastikust kuusk. :) Sulle ka kõige ilusamaid jõulupühi! :*

   Delete
 5. Väga-väga armas postitus! Täitsa jõulutunne tuli peale :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii tore, et meeldis ja jõulutunde peale ajasin. :)

   Delete
 6. Nii mõnus postitus! :)
  Kust see siksakiline korv kuuse kõrval pärit on? :)

  ReplyDelete
 7. Meil olid ka need memm ja taat. Aga ma ei mäleta, et ma neid ema juures hiljuti näinud oleks. Ju siis on otsa saanud.

  ReplyDelete

ShareThis